Bisiklet turlarimin finansmani icin sanatsal olan fotograflarimin telif haklarini satisa cikarmaya karar verdim. Ilgilenen olursa sayfanin ozel mesaj butonundan veya baymineral@gmail.com adresinden satin almak istedikleri fotograflarin linkleri ve fiyat teklifleriyle birlikte bana ulasabilirler. - Baki Berk Kayalar

14 Ocak 2013 Pazartesi

06.01.2013 - Maşukiye

Bisikletliler Derneği Kocaeli Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediğim bir tur daha, zorlu koşullar altında gerçekleşti. Rota çizgi bağlama rotası olduğundan Maşukiye gibi sıradan bir yere olmasına rağmen, sıradan olmayan parkurlardan oluştu.

Beklenen soğuk ve yağışlı hava İzmit' e giriş yapıyor.


Filiz Esim ile Şehnaz Karabulut' un evinin önünde beklemedeyim. Yağış bu arada başlıyor.


Yer Köseköy.


Turun dördüncü katılımcısı, Kemal Burak Öz. Derbent-Köseköy demiryolunda fotoğraf çekiliyoruz.
Ara yollar biraz çamurlu. Yağış kıvamında. Fazla ıslatmıyor. Yer: Sarımeşe bölgesi.
Sabah ki ilk yağış, dağları aşağılara kadar beyazlattı. Sıcaklık en yüksek 4 dereceyi görüyor.Filiz ve Şehnaz.Balaban' da çay molası.


Kartepe, bulutlardan dolayı görünmüyor.Başka bir arayoldan Maşukiye' ye giderken kar örtüsüne yaklaşıyoruz. Bu sırada yağış geri geliyor ve kısa süreliğine karla karışık yağmur yağıyor.


Aniden bastıran sis, bizi korkutmayıp, aksine sevindiriyor.
Maşukiye' de alabalık tesislerinin olduğu yörede yarı açık bir yere yerleşip sucuk ekmek yiyoruz.Burak' ın alkol ocağında ısınıyoruz.
Maşukiye merkezine inip tekrar çay molası veriyor ve daha iyi ısınıyoruz.
Sıcaklık 2 derece civarı olduğu için dışarıyı aslında çok net görmüyorduk. :PMaşukiye' den sonra anayoldan dönerken karanlığa kaldık. Yol geniş olduğundan oldukça rahattı.
Toplam mesafe: 74.42 kilometre.
12.72 km/h ortalama, 40.13 km/h maksimum hız.

----------------------------------------------------- Bu blog sayfasında yer alan fotoğrafların telif hakları aksi belirtilmedikçe Baki Berk Kayalar' a aittir. Maddi amaç güden çalışmalarda izin almadan kullanılması telif hakları yasasına göre suçtur. Maddi amaç gütmeyen kullanımlarda ise kaynak belirtilerek yayınlanması önemle rica olunur. Aksi takdirde bu blog sayfasında yer alan fotoğrafların izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Öneri ve destekleriniz için baymineral@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Çok teşekkürler güzel bir günden güzel fotoğraflar.Yine heyecan ve keyif dolu bir tur oldu..

    YanıtlaSil

Bu blog sayfasındaki tüm yazılı ve görsel materyallerin (sponsor ve kardeş site bağlantı logo ve yazıları ile gazete küpürleri hariç) telif hakları Bâki Berk Kayalar' a aittir. Kullanmak istediğiniz görsel ve yazılı materyal için baymineral@gmail.com adresinden Bâki Berk Kayalar' a ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla.