Bisiklet turlarimin finansmani icin sanatsal olan fotograflarimin telif haklarini satisa cikarmaya karar verdim. Ilgilenen olursa sayfanin ozel mesaj butonundan veya baymineral@gmail.com adresinden satin almak istedikleri fotograflarin linkleri ve fiyat teklifleriyle birlikte bana ulasabilirler. - Baki Berk Kayalar

29 Kasım 2009 Pazar

Kocaeli' de İlk Karla Tanışma Turu - 11.11.2007

Kocaeli Doğa Sporları Kulübü (KODOSK)' un 2007 yılında düzenlediği 12 Kasım depremi anma turundayız. Rota Serindere' ye.

Turda KODOSK üyelerinin yanısıra Brisa takımının üyeleri ve Kocaeli' deki bilinçli bisiklet kullanıcılarının bir kısmı vardı. 10 Kasım gecesi İzmit' te kopan fırtına ve yağışın etkisiyle tur katılım az oldu. Sabah saat 7' ye doğru uyandığımda meteoroloji istasyonumun ekranı dışarıdaki sıcaklığı 4.7 C gösteriyordu. Evden 08.00 gibi çıkarken bulutlar yerini güneşli havaya bıraktı ve tura çıkmak daha kolay oldu.Tur sabahı saat kulesi ve gelinlikli dağlar. Tur saatine kadar kar seviyesi yukarılara çekilecekti.KODOSK üyelerinden birinin aracı çalışmamakta ısrar edince yardıma bisikletçiler koştu.Yola çıkarken keyfim yerinde.Sularının bitmesiyle ünlenen Yuvacık Baraj Gölü son yağışlarda biraz dolmuş.Bisikletler kamyonette.Kahvaltı ettiğimiz bir yerde otobüsümüze bir dostumuz geliyor. Kendini iyice sevdiriyor.Kartepe gelinliğini giymiş.Bu ortamda kim bisiklet sürmek, yürümek istemez ki..İzmit Körfezi uzakta zor da olsa görünüyor.Bulduğum bir kar lekesini gözüme kestiriyorum.O kar lekesinin üzerine teker koyarak Uludağ turu planlarının yapıldığı o günlerde kendimce ufak bir gol atıyorum.Tekerleğimin üstündeki kar. Bu karı bol karlı bir kış olması dileklerimle öpüyorum.Sıcaklık 10 derecenin altında.Otobüsümüz.Ekip.Son derece ıslak parkurdaki ilk su geçişinden arazi aracı hiç zorlanmadan geçiyor. Bende pek çok arkadaşımız gibi ıslanarak geçtim.Bu dere geçişinde bazı elemanlar daha kuru ama daha zor yoldan geçtiler.Bacaklarım sırılsıklam ama mutluyum.Bir arkadaşımız suyu yardırıyor.Yolun kalan kısmını da İzmit' e kadar pedal çevirerek tamamladık. Yuvacık merkezden deniz seviyesine inerken dişli lastiklere ve vites sorunu nedeniyle 2. ayna dişli 8. ruble kombinasyonundan pedal çevirmeme rağmen 66 km/h' yi görecek kadar bir hız yapmış olmam büyük bir eğlence kaynağı oldu.

Eve döndükten kısa süre sonra fırtına geri döndü.-----------------------------------------------------
Bu blog sayfasında yer alan fotoğrafların telif hakları aksi belirtilmedikçe Baki Berk Kayalar' a aittir. Maddi amaç güden çalışmalarda izin almadan kullanılması telif hakları yasasına göre suçtur. Maddi amaç gütmeyen kullanımlarda ise kaynak belirtilerek yayınlanması önemle rica olunur.
Öneri ve destekleriniz için baymineral@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.ürüm

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu blog sayfasındaki tüm yazılı ve görsel materyallerin (sponsor ve kardeş site bağlantı logo ve yazıları ile gazete küpürleri hariç) telif hakları Bâki Berk Kayalar' a aittir. Kullanmak istediğiniz görsel ve yazılı materyal için baymineral@gmail.com adresinden Bâki Berk Kayalar' a ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla.