Bisiklet turlarimin finansmani icin sanatsal olan fotograflarimin telif haklarini satisa cikarmaya karar verdim. Ilgilenen olursa sayfanin ozel mesaj butonundan veya baymineral@gmail.com adresinden satin almak istedikleri fotograflarin linkleri ve fiyat teklifleriyle birlikte bana ulasabilirler. - Baki Berk Kayalar

13 Mart 2010 Cumartesi

Eski İzmit-Köseköy Demiryolu Gezisi - 12.12.2007

17 Ağustos 1999 depreminden bir kaç gün önce tren trafiğine kapatılan eski demiryolu hattına demiryolu meraklısı arkadaşım Selim Canbaz ile bir tur gerçekleştirdim. Ana amacımız geçen 7.5 yılın ardından nelerin değiştiğini görebilmek ve görüntülemekti.

Eski demiryolu hattının ilk 6 kilometresi yürüyüş yoluna çevrildi. Yahyakaptan' a kadar. Bu satırları yazdığım tarihlerde Yahyakaptan-Köseköy arasındaki eski hat güzergahı da yürüyüş yoluna çevriliyor.

Yahyakaptan' daki eski hemzemin geçit. Raylar, asfaltın altından göz kırpıyor.Eski Köseköy İstasyon sahası harabe halde. Duygulanıyoruz. İçimiz yanıyor.Değerli demiryolu sever Selim Canbaz.Eski Köseköy İstasyonu girişinden İzmit cihetine bakış.Eski Köseköy İstasyon sahasından çeşitli fotoğraflar.

Selim, Bebiş' i kullanıyordu.Eski istasyonun sağındaki çayırlarda bir kuzucuk, anneciğine yakınlaşıyor.Eski güzergahtan Köseköy' e gelip, yeni hat güzergahından İzmit' e döndük. Yaklaşık 20 klm. lik kısa bir tur oldu. Fotoğraf kalitesinin düşüklüğü için üzgünüm.

Sevgiler.

-----------------------------------------------------
Bu blog sayfasında yer alan fotoğrafların telif hakları aksi belirtilmedikçe Baki Berk Kayalar' a aittir. Maddi amaç güden çalışmalarda izin almadan kullanılması telif hakları yasasına göre suçtur. Maddi amaç gütmeyen kullanımlarda ise kaynak belirtilerek yayınlanması önemle rica olunur.
Öneri ve destekleriniz için baymineral@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu blog sayfasındaki tüm yazılı ve görsel materyallerin (sponsor ve kardeş site bağlantı logo ve yazıları ile gazete küpürleri hariç) telif hakları Bâki Berk Kayalar' a aittir. Kullanmak istediğiniz görsel ve yazılı materyal için baymineral@gmail.com adresinden Bâki Berk Kayalar' a ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla.