Bisiklet turlarimin finansmani icin sanatsal olan fotograflarimin telif haklarini satisa cikarmaya karar verdim. Ilgilenen olursa sayfanin ozel mesaj butonundan veya baymineral@gmail.com adresinden satin almak istedikleri fotograflarin linkleri ve fiyat teklifleriyle birlikte bana ulasabilirler. - Baki Berk Kayalar

2 Mart 2010 Salı

Kerpe - 16.06.2007

Eskide kalan turlarımı eklemeye devam ediyorum.

Kerpe' de 16.06.2007' de yaptığım kısa turun bir kaç fotoğrafını aşağıda göstermek istiyorum.

Bir akrabamızın bana hediye ettiği Bianchi Aspid' e taş toplayacağım için bağladığım heybe bağladım ve çevrede gezinmeye başladım. Bu bisiklet şu an garajda yatıyor. Sadece kadro ve maşadan ibaret şu an. Zamanı gelince toplayıp asfalt canavarına çevirmeyi planlıyorum. Şu an için yeni bir bisiklet toplamaya para ayıramadığım için 2-3 seneyi bulabilir yollara geri dönüşü. Ama elbetki yollara dönecek nasipse.

Turcuğumuza dönelim.

İlerleyen yıllarda yolların yeni efendisi olacak olan Bianchi Aspid'im Kerpe' nin karşısındaki Baba Burnu' nun ucunda.Baba Burnu' nun ucundan Kerpe.Ömerağzı Mevkii'ndeki kamp alanlarından birisi. Tam karşısında Kerpe var.

2000li yılların başlarında Kerpe çam ormanları ciddi bir tırtıl istilasına uğradı. Kuruyan ağaçların kesilmesi gerekti ve ormanda böyle bir boşluk oluştu. Yerine fidanlar dikilerek orman dokusu tekrar sağlanacak.

Görünen bu yol, Ömerağzı Mevkii'nden başlayıp Kerpe-Kandıra yoluna bağlanan sessiz ve toprak bir yol. Fotoğrafın arka planında çam ormanlarının içinden geçiyor. Ana yola çıktıktan bir kaç yüz metre sonra sapacağınız Gemicipınarı Köyü yolu sayesinde Kerpe' ye alternatif başka bir toprak yoldan inebilir ve hoş anlar yaşayabilirsiniz.Hoşça kalın.

-----------------------------------------------------
Bu blog sayfasında yer alan fotoğrafların telif hakları aksi belirtilmedikçe Baki Berk Kayalar' a aittir. Maddi amaç güden çalışmalarda izin almadan kullanılması telif hakları yasasına göre suçtur. Maddi amaç gütmeyen kullanımlarda ise kaynak belirtilerek yayınlanması önemle rica olunur.
Öneri ve destekleriniz için baymineral@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu blog sayfasındaki tüm yazılı ve görsel materyallerin (sponsor ve kardeş site bağlantı logo ve yazıları ile gazete küpürleri hariç) telif hakları Bâki Berk Kayalar' a aittir. Kullanmak istediğiniz görsel ve yazılı materyal için baymineral@gmail.com adresinden Bâki Berk Kayalar' a ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla.