Bisiklet turlarimin finansmani icin sanatsal olan fotograflarimin telif haklarini satisa cikarmaya karar verdim. Ilgilenen olursa sayfanin ozel mesaj butonundan veya baymineral@gmail.com adresinden satin almak istedikleri fotograflarin linkleri ve fiyat teklifleriyle birlikte bana ulasabilirler. - Baki Berk Kayalar

12 Kasım 2012 Pazartesi

11.11.2012, Alikahya-Ketenceler, Yağmur Çamur

Atamızı ve 12 Kasım Düzce Depremi şehitlerini anmak için Yusuf Taşer arkadaşımla birlikte yollardaydım.

İzmit-Alikahya-Bayraktar-Ketenceler-Uzuntarla-İzmit güzergahında geçen bir tur oldu.

Turnaoğlu Mahallesi'nden itibaren çamurlu bir parkura gireceğimizden Yusuf' un temiz halini fotoğraflıyorum.


Bu güzel yolda çamurun tadına bakıyoruz.


Yolun devamında çok büyük bir çamurlu su birikintisi olduğu için tarlalara giriyoruz.


Benim canavar.


Bölgede yapımı süren demir-çelik fabrikası yeni köleler yaratacak. Bu fabrika, tarım arazilerinin ortasına kurulan bir hilkat garibesi adeta. Birileri paranın ve demir & çeliğin yenmeyen bir şey olduğunu bir gün mutlaka anlayacak.Tarlalara devam.


Dere geçişi bile vardı.


Canavar bayağı pislendi.


Yolun bu kısmı gerçekten çok batak. Çamurlar çok fazla toplanıyor ve tekerleklerin dönmesini çok zorlaştırıyordu.Neyse ki yol düzeldi. Yoldaki su birikintileri sayesinde bisiklet nispeten temizlendi ve hareket eder hale geldi. :)Bayraktar Köyü' nde bir hurma ağacı.


Aynı köyde leylek yuvası. Bu yuvayı gördükten sonra Ketenceler' e doğru ilerlerken bir leylek gördük.


Bayraktar' dan çıktıktan sonra, seradan bozma bir çadırda kalan birisiyle olan muhabbet.

Adam: O yol bir yere çıkmıyor.
Ben: Çıkıyor, çıkıyor.
Adam: Öyle mi.
(biz oradan ayrılırken)
Adam: Param yok, para verirmisin, paraya ihtiyacım var.
Ben: ?!............

Günümüzde uygulanan ekonomik sistem, insanları ne hale getirmiş. İnsanlar artık hiç utanmadan ilk kez tanıştıkları insanlardan para isteyebiliyor. Yazıklar olsun.

Neyse.

Yol harika çıktı.
Ketenceler' de "Daltonlar".


Bu bıdık, diğerlerinden daha aksi çıkıyor.


Uzuntarla bölgesinde, D-100 karayoluna paralel bir caddede yapılan bisiklet yolu benzeri bir çalışma. Bisiklet logosu ve tabelası yok ve görüldüğü üzere renkli yola yapılan rampa kısmı oldukça kullanışsız.


Uzuntarla bölgesinde başka bir çalışma. Asfalttan kesikli çizgilerle ayrılan bu şeridin otopark şeridi yerine bisiklet yolu şeridi olduğunu düşünüyorum. Çünkü çevrede bu kadar otoparka ihtiyaç duyulacak kadar yapılaşma yok.


İbrikdere Mahallesi' nde D-100 karayolunun yanındaki bir kahvede oturuyoruz. Çamurlu olduğumuz için kahveci bize gazete verip, sandalyelerde onların üzerine oturmamız gerektiğini iletiyor. Tekrar Ketenceler' e doğru ilerlerken küçük bir grup köpek, bize sakince eşlik etmeye başlıyor.Yahyakaptan Mahallesi' de Yusuf' la vedalaşıyorum. O' ndan zafer pozu.


63.78 klm mesafe,
14.6 km/h ortalama, 41.0 km/h maksimum hız.

----------------------------------------------------- Bu blog sayfasındayer alan fotoğrafların telif hakları aksi belirtilmedikçe Baki Berk Kayalar' a aittir. Maddi amaç güden çalışmalarda izin almadan kullanılması telif hakları yasasına göre suçtur. Maddi amaç gütmeyen kullanımlarda ise kaynak belirtilerek yayınlanması önemle rica olunur. Aksi takdirde bu blog sayfasında yer alan fotoğrafların izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Öneri ve destekleriniz için baymineral@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu blog sayfasındaki tüm yazılı ve görsel materyallerin (sponsor ve kardeş site bağlantı logo ve yazıları ile gazete küpürleri hariç) telif hakları Bâki Berk Kayalar' a aittir. Kullanmak istediğiniz görsel ve yazılı materyal için baymineral@gmail.com adresinden Bâki Berk Kayalar' a ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla.