Bisiklet turlarimin finansmani icin sanatsal olan fotograflarimin telif haklarini satisa cikarmaya karar verdim. Ilgilenen olursa sayfanin ozel mesaj butonundan veya baymineral@gmail.com adresinden satin almak istedikleri fotograflarin linkleri ve fiyat teklifleriyle birlikte bana ulasabilirler. - Baki Berk Kayalar

24 Kasım 2012 Cumartesi

Bisikletimin 5. Yaş Günü Turu - 23.11.2012


Tam 5 sene önce, 24 Kasım 2007' de bir fotoğraf yarışmasından kazandığım parayla büyük bir hevesle satın aldığım bisikletim 5 yılını doldurdu. Benimle birlikte 37342 kilometre yol yaptıktan, Yunanistan, İtalya, San Marino ve Vatikan' ı gördükten sonra resmen emekli olarak, bayrağı yeni bisikletime devretti.

Bu bisikletim, yıllar boyunca benimle zorlu koşullarda, bisiklet için elverişsiz yollarda gitmesine, uzun ve rampalı yollarda 60 kiloya yakın yük taşımasına rağmen bir defa bile "yeter" demedi. Ailemin bir parçası haline geldi. İtalya dönemimde benim ailemi temsil etti. Sayesinde kendimi gurbette pek yalnız hissetmedim. Hayatımda pek çok ilki O' nunla birlikte yaşadım. Hayatımın en önemli bazı anlarında yanımdaydı, anı ortağım oldu. Ahhh ahh.. Dilin olsa neler anlatırsın.

Bisikletliler Derneği Kocaeli Temsilciliği' nin bu haftaki cuma akşamı turu da Scottino' nun şerefine gerçekleştirildi. Kutlamaya katılan arkadaşlarıma teşekkür ederim.


Emektarım benim. Canım bisikletim.


Yol yorgunu.


Bu gecenin anısına birlikte hatıra fotoğrafımız. Arka planda belli olmuyor ama neyse.


Yahyakaptan' da buluştuktan sonra Plajyolu' nun sonuna kadar gidip, merkeze geri döndük ve meşhur!!! şelâlemizin önünde fotoğraf çekildik.
Scottino' nun pastası. O' na ilk aldığım zamanlarda "Çilekli Pasta" diye hitap ediyordum. Pasta ahudutlu. Eski lakabına yakışır bir pasta bence.


Saat Kulesi' nin yanındaki kafede oturup, kutlamayı yapıyoruz. 


Mumlar yakıldı. 

Bisiklet için pasta kesmek, kafe görevlileri tarafından tabiki garip karşılandı.


Hava yağmurlu ve buna bağlı olarak tekerlekler ıslak ve çamurlu olmasaydı, arka tekeri havaya kaldırıp, pedal çevirerek mumları tekerleğin rüzgârıyla söndürmeyi düşünüyordum, ama çamurlu bir pastayı kimse yemez. Bu yüzden mumları Scottino' nun adına geleneksel yöntemle söndürüyorum. 


İlk dilimi kesiyorum.
İlk dilimi doğum günü çocuğuna bizzat yediriyorum. :)Afiyet olsun dostum.

Şehnaz Abla, pasta dağıtım işini üstleniyor.

Halime, Şehnaz ve Berke arkadaşlarıma, bu mutlu ve önemli kutlamada eşlik ettikleri için teşekkürler. 


----------------------------------------------------- Bu blog sayfasında yer alan fotoğrafların telif hakları aksi belirtilmedikçe Baki Berk Kayalar' a aittir. Maddi amaç güden çalışmalarda izin almadan kullanılması telif hakları yasasına göre suçtur. Maddi amaç gütmeyen kullanımlarda ise kaynak belirtilerek yayınlanması önemle rica olunur. Aksi takdirde bu blog sayfasında yer alan fotoğrafların izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Öneri ve destekleriniz için baymineral@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

3 yorum:

  1. merhaba, cesaretinizden dolayı sizi kutluyorum. yaşam tarzınız bana into the wild filmini hatırlattı. benimde içimde adeta kaynayan benzer hayallerim var fakat toplum benim önümde büyük bir engel. kendimi toplum içinde tıkanmış ve yanlız hissediyorum.

    tebrikler..

    YanıtlaSil
  2. Bisikletinin doğum günü kutlu olsun! :)

    YanıtlaSil

Bu blog sayfasındaki tüm yazılı ve görsel materyallerin (sponsor ve kardeş site bağlantı logo ve yazıları ile gazete küpürleri hariç) telif hakları Bâki Berk Kayalar' a aittir. Kullanmak istediğiniz görsel ve yazılı materyal için baymineral@gmail.com adresinden Bâki Berk Kayalar' a ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla.