Bisiklet turlarimin finansmani icin sanatsal olan fotograflarimin telif haklarini satisa cikarmaya karar verdim. Ilgilenen olursa sayfanin ozel mesaj butonundan veya baymineral@gmail.com adresinden satin almak istedikleri fotograflarin linkleri ve fiyat teklifleriyle birlikte bana ulasabilirler. - Baki Berk Kayalar

13 Kasım 2012 Salı

Sapanca - 20.10.2012

İstanbul' da yaşayan doktor arkadaşım Esra Ataman, yeni aldığı bisikletiyle test sürüşü yapmak ve yorucu iş hayatının stresini biraz da olsa unutmak istiyor. Bu yüzden "hadi tur yapalım" dedi. Ben de kolay ve az yokuşlu olması bakımından klasik Sapanca Gölü rotasını uygulayalım dedim.

Esra, İstanbul' un İzmit için uzak bir köşesi olan Halkalı bölgesinde oturmasına rağmen beklediğimden erken gelince elim ayağıma dolandı. Buluşma noktasına nasıl ulaşacağını anlatmakta başarısız olduğum için buluşmamız biraz zor oldu. Neyse ki kendi kullandığı bir otomobille, İstanbul trafiğinin düşük olduğu bir saatte geldiği için İzmit' te ulaşım konusunda tüm ipler kendisindeydi.

Arabayı kapalı bir otoparka park ettikten sonra arabasının arkasında asılı bisikletini devreye soktuk ve simitçide simit&çay şeklinde kahvaltımızı ettik ve yürüyüş & bisiklet yolu haline getirilen eski demiryolu güzergahından Köseköy' e ve mahalle yollarından Rahmiye' ye doğru ilerledik.

Fotoğraflar: Esra
Esra' yı fotoğraflama sırası.Rahmiye' de çay & kahve molası.


Rahmiye-Suadiye yolu.
Maşukiyelilerin haklı isyanı. Hızlı tren hattına malzeme temin etmek için bölgede taş ocakları kurulmak isteniyor.

                                           Maşukiye. Az ileriden alternatif Sapanca yoluna gireceğiz.


Sapanca-Kurtköy' de göl kenarındaki standart mola noktasında hatıra fotoğrafları.


Fotoğraflar: Esra
Bunlar da benim çektiklerim.Kırkpınar Havaalancığının oradaki köprücükte.


Sapanca sahiline vardık. Oradaki uyduruk ama çok pahalı kafelerin birinde bir süre oturduk.


Yolda bol bol muhabbet ettik. Onları anlatmaya gerek yok. Onlar dışında kayda değer herhangi bir anı olmadı.

Maşukiye' deki bir çiçekçiye uğrayıp, bayramlık çiçek alışverişimi yapıyorum.


Fotoğraflar: Esra.
Geldiğimiz yoldan geri dönerek Rahmiye' ye geri varıp, gelmediğimiz yoldan Kullar' a çıktık.

Benim objektifimden Kullar' dan bir görünüm.


Sonra İzmit Körfezi' ne çıktık.

Esra' dan bir fotoğraf daha.


Bunlar da benim çektiklerim.Bu bagajlarda beş saksı çiçek var.


Bu güzel turun ardından, Esra arabayla tekrar İstanbul' a dönüyor. Öğrendiğime göre bayağı keyif almış. Kendisine teşekkür eder, yeni turlarda buluşmayı arzu ederim.

Mesafe yaklaşık 80 kilometre.

----------------------------------------------------- Bu blog sayfasında yer alan fotoğrafların telif hakları aksi belirtilmedikçe Baki Berk Kayalar' a aittir. Maddi amaç güden çalışmalarda izin almadan kullanılması telif hakları yasasına göre suçtur. Maddi amaç gütmeyen kullanımlarda ise kaynak belirtilerek yayınlanması önemle rica olunur. Aksi takdirde bu blog sayfasında yer alan fotoğrafların izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Öneri ve destekleriniz için baymineral@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu blog sayfasındaki tüm yazılı ve görsel materyallerin (sponsor ve kardeş site bağlantı logo ve yazıları ile gazete küpürleri hariç) telif hakları Bâki Berk Kayalar' a aittir. Kullanmak istediğiniz görsel ve yazılı materyal için baymineral@gmail.com adresinden Bâki Berk Kayalar' a ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla.