Bisiklet turlarimin finansmani icin sanatsal olan fotograflarimin telif haklarini satisa cikarmaya karar verdim. Ilgilenen olursa sayfanin ozel mesaj butonundan veya baymineral@gmail.com adresinden satin almak istedikleri fotograflarin linkleri ve fiyat teklifleriyle birlikte bana ulasabilirler. - Baki Berk Kayalar

26 Ağustos 2009 Çarşamba

B4 - Bisikletle Dört Deniz Fotoblogu

8 Haziran - 9 Temmuz 2009 tarihleri arasında gerçekleştirdiğim Bisikletle Dört Deniz Turuma ait, tur hikayemde yer vermediğim fotoğrafları sizlerle paylaşmak istiyorum.

1. Gün: 11.06.2009

Çınarcık' tan Esenköy kasabasına gelirken. Dik bir yokuş ineceğim. Yokuş dik, ben yüklü olunca iniş oldukça zorlu oluyor. Rakım 184.---

2. Gün: 12.06.2009

Kurşunlu-Mudanya karayolundan ilerlerken Mudanya sahilini uzaktan seyrediyorum.Zeytinbağı ve diğer adıyla Tirilye. Yukarıdan ne kadar güzel görünüyor.Eyerci sahili.---

3. Gün: 13.06.2009

Adı üstünde Balıkesir İl Sınırı :)Bandırma-Biga arasındaki bir tepeden manzara. Rakım 262 metre.---

4. Gün: 14.06.2009

Çanakkale-İzmir karayolunda İntepe yokuşunu çıkarken Çanakkale Boğazı manzarası göz dolduruyor.Geyikli İskelesi' ne 4 km. kala eşek arabası ile karşılaşma. Eşeğin kendisini sevdirmemesi de cabası.

Bozcaada' ya giderken feribotta.---

5. Gün: 15.06.2009

Bozcaada Limanı' ndaki bisiklet kafede otururken Scotty, denizi seyre dalıyor.---

6. Gün: 16.06.2009

Küçükkuyu' ya yaklaşırken uzun bir inişten iniyorum. Bu manzara noktası inişte iyi bir dinlenme yeri.---

7. Gün: 17.06.2009

Akçay' daki TCDD kampında iskeleler yenileniyor.---

8. Gün: 18.06.2009

Cunda Adası' ndan bir görünüm.---

9. Gün: 19.06.2009

Dikili-Çandarlı karayolunda Çandarlı'ya yaklaşırken geride bıraktığım manzara. İlerideki volkan konileri dikkat çekiyor.Yenişakran kasabası.---

10. Gün: 20.06.2009

İzmir-Doruk Bisiklet'te arka göbeğimin revizyondan geçişi.---

12. Gün: 22.06.2009

Kuşadası---

13. Gün: 23.06.2009

Söke' deki gökkuşağı.

Bafa Gölü yanından geçerken.

---

14. Gün: 24.06.2009

Beypınar' da gecelediğim yerde Scotty' den bir ayrıntı.Muğla' ya yaklaşırken.Terim, tişörtüm üzerinde çok güzel desenler oluşturmuş. Sanki batik gibi.---

15.Gün: 25.06.2009

Ula-Köyceğiz karayolu. Işık ters olduğundan HDR yapmak zorunda kaldım.

Dalyan Kamping' den bir ayrıntı.Kamp alanının manzarası.---

16. Gün: 26.06.2009

Dalyan' dan İztuzu yolu üzerinden Dalaman' a giden kestirme yoldayım. Gökbel Köyü' nü geçtikten sonra.Göcek-Fethiye karayolunda Kargı Koyu' na yukarıdan bakıyoruz.

---

17. Gün: 27.06.2009

Fethiye' de geceyi geçirdiğim kamp alanında çadırımın içinden dışarısının görünümü. Scotty bana "günaydın" diyor.Fethiye' deki İki Teker Bisiklet' te arka göbeğimin değişimi.Arka göbeğin değişmesini beklerken yoldan bir ağaç geçiyor.Kalkan'a gelmeden evvel müthiş manzarayı seyre dalıyorum.---

18. Gün: 28.06.2009

Kalkan' ın sabah güzelliği.Kalkan-Kaş karayolundan görüntüler.Bisikletle Dört Deniz Turumda Kaş-Antalya karayolunun 1. kmsinde Fatih Türkmenoğlu beni yakalayıveriyor. Ropörtaj yapıyorlar ama ropörtajım yayınlanmamış. Sadece 2 saniyelik bir görüntümü dolgu olarak yayınlamışlar. Benim bulunduğum görüntüler Sahil Günlüğü programının Üçağız-Hoyran bölümünde.

Fatih Beyi tanımıştım ama ismini hatırlayamamıştım. Ropörtaj bölünmesin diye kim olduğunu soramamıştım. Dün tesadüfen internette karşıma çıktı böyle bir proje içerisinde oldukları. Keşki ropörtajım yayınlansaydı. Olsun, başka sefere.

Bisikletle Dört Deniz Turumdaki tatlı anlardan biri oldu.Kaş rampası uzun ama manzarası muhteşem. Manzaranın güzelliği rampayı çekilir kılıyor.

Kekova tepelerin ardında.Kekova çevresinden görüntüler.

---

19. Gün: 29.06.2009

Kekova sahilinin görünümü.Scotty yolda.

Kale yolu oldukça manzaralı. Dikkatsiz sürücüler için ise ölümcül.

Kale-Finike karayolu doyumsuz manzaralarla bezenmiş.

Kumluca rampasını tırmandıktan sonra konakladığım Mavi Koy Petrol' de bana ikram edilen çay. Görüntü hoşuma gidince siyah beyaz çalışayım dedim.---

20. Gün: 30.06.2009

Konakladığım Mavi Koy Petrol' ün az ilerisinden manzara.Phaselis Antik Kenti'nden manzaralar.

Antalya' dan Beydağları manzarası.---

21. Gün: 01.07.2009Antalya-Isparta karayolundaki 580 metre uzunluğundaki Kargı Tüneli' nden geçmeden önce.Karacaören Barajlarının birinden geçerken.Antalya-Isparta karayolunda Eğirdir yönüne dönmeden bir kaç kilometre önce.Akbelenli Köyü'nde Toros Dağları' nda çıktığım en yüksek noktadayım. Geride bıraktığım manzara.---

22. Gün: 02.07.2009

Eğirdir' den manzaralar.

Eğirdir - Yeşil Ada' daki tarihi kahvehane.---

23. Gün: 03.07.2009

Kaldığım pansiyonun bahçesindeki asmanın iki sülüğü romantik bir manzara oluşturdu.Eğirdir' de işletime kapalı demiryolunun görüntüleri.Ben yukarıda çekim yaparken, Scotty aşağıdaki turizm meslek lisesi uygulama otelinin bahçesinde dinleniyordu.Eğirdir Gölü' nden manzaralar.Fotoğraf makinemde oluşan sorun nedeniyle fotoğrafların bazıları birbirine girerek değişik bir çalışma oluşmuş.Barla Dağı' nda yazın ortasında halen kar var.Geride bıraktığım 9 kmlik düz yol.Az sonra Bozdurmuş Beli'ne tırmanmaya başlayacağım.Bozdurmuş Beli'den Eğirdir yönündeki manzara.1440 metre rakımlı Bozdurmuş Beli' nden panoramalar. Bozdurmuş Beli Scotty ile bugüne kadar çıktığım en yüksek rakımlı yer.Karacaören kasabası yukarıdan oldukça güzel görünüyor.Karacaören kasabasından gideceğim yola bakış.

Karaadilli' den sonra karşılaştığım dostumuz.Şuhut' ta gecelediğim öğretmenevi yatakhanesi.---

24. Gün: 04.07.2009

Sabahın tatlı serinliğinde Şuhut-Afyonkarahisar karayolu.Afyonkarahisar' a bir kaç kilometre kala sabah pusu nefis bir manzara sunuyor bizlere.Afyonkarahisar' a merhaba.Afyonkarahisar-Gazlıgöl karayolunda üzerinden geçtiğim sazlarla kaplı bir dere.İhsaniye İstasyonu' daki nöbetçi hareket memuru Ömer Kaya, istasyonun kuzey çıkışındaki geçidi kapatıyor. Tren geliyor çünkü.

---

25. Gün: 05.07.2009

İhsaniye-Kayıhan karayolunda sabah manzaraları.Sonunda Eskişehir sınırlarına vardım.Seyitgazi' de sohbet ettiğim Antalyalı motorcuların internet sitesi.Eskişehir Depo.Eskişehir yakınlarında beni karşılayan sevgili bisiklet dostlarım garda dinleniyorlar.DM15004' e dayalı Scotty, abisiyle birlikte hem sohbet ediyor, hemde duşunu alıyor.Eskişehirli dostlarım, makinist Tamer Üsçetin abimden trenlerle ilgili bilgiler alıyorlar. Tamer Abim tam bir bisiklet dostu olduğundan O' da bisikletçi dostlardan bisikletler hakkında bilgi ediniyor.

---

26. Gün: 06.07.2009

Eskişehir Garda Tamer Üsçetin Abim raybüsü getiriyor. Az sonra Kütahya' ya gidecek.Eskişehir' deki hemzemin geçitlerin birinde. Tren yeni geçmiş. İnsan ve bisiklet seli geçitten akıyor.Eskişehir çarşısındaki demiryolu yer altına alınıyor. Sökülen eski hatta bakan bir bisikletli.Oktay Tiryakioğlu ve Golden Retriwer cinsi minik yavru köpişi :)

Yaklaşık 2500 küsür metrelik Bilecik - Osmangazi Tüneli' den geçmeden önce.Bu da Ertuğrul Gazi Tüneli.

Eskişehir-Arifiye hızlı tren hattı inşaası tüm hızıyla sürüyor. Açılmakta olan tünellerden biri.---

27. Gün: 07.07.2009

Ali Fuat Paşa İstasyonu' nda kataner direklerinden birine tünemiş leyleğin dansı.Yahşihan-Körfez blok tanker treni Ali Fuat Paşa' dan bana selam vererek geçiyor.Daha nice turlarda sizlerle birlikte olmak dileklerimle..

Ne kadar dikkat etsemde yazım hatası yapmış olabilirim. Bu konuda affınıza sığınıyorum.

Baki Berk KAYALAR

-
Bu blog sayfasında yer alan fotoğrafların telif hakları aksi belirtilmedikçe Baki Berk Kayalar' a aittir. Maddi amaç güden çalışmalarda izin almadan kullanılması telif hakları yasasına göre suçtur. Maddi amaç gütmeyen kullanımlarda ise kaynak belirtilerek yayınlanması önemle rica olunur.

4 yorum:

 1. Selamlar Berk,
  Fotoğraflarını zevkle izledim. Baskı aldığın tur fotoğraflarını da görmek isterim.

  YanıtlaSil
 2. Aşağıdan yukarı 21. fotoğrafa aşık oldum, sanki bir Van Gogh tablosu, muhteşem bir görüntü olmuş.

  YanıtlaSil
 3. Süper fotoğraflar ve süper bir tur. Tebrikler.

  YanıtlaSil

Bu blog sayfasındaki tüm yazılı ve görsel materyallerin (sponsor ve kardeş site bağlantı logo ve yazıları ile gazete küpürleri hariç) telif hakları Bâki Berk Kayalar' a aittir. Kullanmak istediğiniz görsel ve yazılı materyal için baymineral@gmail.com adresinden Bâki Berk Kayalar' a ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla.